• 5.30
 • Biegne
 • Kora
 • Lunatycy
 • Hedone
 • Czekajac_na_milosc
 • Oddychaj
 • Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk

  perkusja

  dominik_colage

  Urodzony 7 III 1983r. w Mrągowie.

  Pierwsze kroki kariery muzycznej stawiał jako wokalista. Brał wówczas udział w festiwalach piosenki dziecięcej m.in. „San Pavilon” czy „Tęczowy Music Box” niejednokrotnie śpiewając na żywo przed kamerami telewizji. Z biegiem lat jego muzycznego ducha zaczęły ogarniać instrumenty, a były to m.in. wiolonczela (szkoła muzyczna I st. w Mrągowie), gitara, fortepian, skrzypce. Od dziecka marzył jednak o czynnym graniu na zestawie perkusyjnym.

  Udało się to w wieku 13 lat podczas pierwszych lekcji u Janusza Grzywny, który to, jak się później okazało, miał okazję grać m.in. w zespole „Babsztyl” z Krzyśkiem „Dżaworem” Jaworskim. Pierwsze większe sukcesy jako perkusista odniósł z mrągowskim zespołem „GutentaG”, nagrywając m.in. singiel „Nienawiść” do płyty „Co Ty na to” w studio Radia Olsztyn pod kierownictwem Ryszarda Szmita. Z tą formacją był niejednokrotnie laureatem ogólnopolskich przeglądów zespołów rockowych m.in. „Luz Rock” w Olsztynie czy „Morrock” w Morągu. W 2003r. wyemigrował do Warszawy. Tam rozpoczął edukację w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st., którą to ukończył po 5 latach zdobywając tytuł muzyka-instrumentalisty.

  W 2005r. rozpoczął współpracę z legendą polskiego hard&heavy – zespołem „HETMAN”. Podczas czteroletniej współpracy zagrał niezliczoną ilość koncertów oraz znalazł się na czterech płytach formacji: „Hetman i Goście” (2008), „Deja vu” (2009) oraz na dwupacku „Hetman XX Years”. W tym okresie zetknął się z takimi nazwiskami, jak: Michał Sitarski (Lady Pank), Bogusław „Bibas” Balcerak, Wojciech Ruciński (Maryla Rodowicz), Jędrek „Kodym” Kodymowski (Apteka), Piotr Zander (Lombard), Piotr Bajus, Marcin „Merot” Maliszewski.

  Dyplom w szkole zrównał się z odejściem z zespołu. Od tej chwili dużo udzielał się jako muzyk sesyjny występując m.in. z Ewą Farną, Jackiem Stachurskim, Markiem Błaszczykiem, Robertem Osamem, Maćkiem Pankiewiczem, formacją „Projekt Warszawiak”, Mieczysławem Mazurem, Bogdanem Gajkowskim (Kapitan Nemo), Szkołą Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox i wieloma innymi.

  Po ponad rocznej sesyjnej tułaczce w sierpniu 2010r. został zaproszony do gościnnych występów z Harlemem. Od stycznia 2011r. przyjęty do stałego składu formacji.